Films in de bios gezien in 2012

Ik wist het. In cultureel opzicht gaat de aanschaf van een tweede huis op het Duitse platteland me de das omdoen. Geen filmhuisfilms meer aandachtig bekijken tussen o.s.m., maar blauwbekkend naar het midwinterhoornblazen luisteren tussen de geschoren maisvelden en naar het Sylvesterschiessen gaan, whatever that may be! (ik moet nog gaan)  Acht films heb ik dit jaar minder gezien dan vorig jaar. Snik. Heb ik gelijk een goed voornemen voor 2013.

Mijn top 3 van dit jaar:

1 Les géants. Het is de film die me het meest is bijgebleven, die ik nog op mijn netvlies kan toveren. Als ik aan de laatste scene denk, krijg ik nog steeds tranen in mijn ogen.

2 Amour Wat een geweldige filmer is Michael Haneke toch. Zijn beelden zijn helder en chirurgisch precies. Zonder mededogen legt hij de menselijke existentie onder de loep, huiveringwekkend maar prachtig om het kloppend hart van de mensheid in zijn rauwe echtheid te aanschouwen. (Misschien iets teveel metafoor ;)

3 Tinker tailor soldier spy Wat vond ik het een heerlijke film, lekker langzaam, geweldige acteurs en op en top Engels. Ik verheug me er nu al op deze een tweede keer te zien.

  1. 6/12 Cave of Forgotten Dreams Ongelofelijk mooi die prehistorische muurschilderingen.
  2. 5/12 Amour Prachtig maar zwaar.
  3. 22/11 Argo Ontzettend spannend ondanks mijn voorkennis over de goede afloop.
  4. 11/11 Skyfall Fan-f******- tastic, oh Daniel.
  5. 13/10 Alleen maar nette mensen Af en toe komisch, maar werd niet blij van de stereotyperingen.
  6. 03/10 Love is all you need Heerlijk midlife niemendalletje.
  7. 09/08 Holy motors Fascinerend vreemd.
  8. 05/08 The Dark Knight Rises Gaap.
  9. 02/08 Magic Mike De mannelijke stripacts waren zeer het aanzien waard, voor de rest: mwah.
  10. 10/07 Moonrise Kingdom Weer heerlijk toeven in het Wes Anderson universum.
  11. 08/07 Tous Ensemble Best leuke film over senioren.
  12. 10/06 De rouille et d’os Mooie, indrukwekkende film, niet zo briljant als Un prophète maar desalniettemin.
  13. 20/05 Mon pire cauchemar Charmant, maar ongeloofwaardig.
  14. 08/05 Footnote Hm. Onsympathieke hoofdpersoon, desalniettemin intrigerend.
  15. 29/04 Otto e mezzo Fantastische film (uit 1963)!
  16. 23/04 Pirates! Superleuke animatie film!
  17. 12/04 Parked Heeft niet veel gescheeld of ik was weggelopen. Zo voorspelbaar.
  18. 07/04 Les adieux à la reine Tamelijk saai maar mooie beelden.
  19. 31/03 Monsieur Lazhar Mooi maar erg verdrietig
  20. 27/03 l’Avventura Existentiële leegheid (tergend) langzaam verfilmd.
  21. 24/03 Intouchables Heerlijke feelgood film, ga dat zien.
  22. 24/02 Shame Gemankeerd meesterstuk, overtuigt niet helemaal. Toch een must see, alleen al vanwege het onderwerp
  23. 23/02 Tinker tailor soldier spy Prachtig,lekker langzaam en complex.
  24. 17/02 Le Havre Een merkwaardig, modern sprookje.
  25. 09/02 Les géants Aangrijpend en prachtige beelden.
  26. 02/02 The Descendants Mooi maar best saai.
  27. 04/02 The Iron Lady Voor het eerst dat ik Maggie sympathiek vond, en Meryl is geweldig natuurlijk.

Reacties

Films in de bios gezien in 2012 — 6 reacties

  1. Aan jouw filmbezoeken kan ik absoluut niet tippen. Ik heb dit jaar zelfs een record aan films gezien: twee ;-) The Fan-******tastic oh Daniel & Intouchables. Die laatste overigens na lang en stevig aandringen van dochterlief.
    Maar als je zu hause bent, kun je makkelijk meerdere films per weekend bekijken, dus met jouw goede voornemen zit het wel snor :-)

  2. Ha Frau Midlife, goede score! Ik heb dit jaar maar weinig in de bios gezien, wel heel veel thuis! De Herzog film was zeker mooi, die hebben we samen gezien. ;-) Ik had me verheugd op ‘Prometheus’, maar die viel me wat tegen. Zondag naar ‘Life of Pi’.
    Thuis waren mijn toppers de oorlogsserie ‘Band of brothers’ (wel erg heftig, maar zoooo goed…) en de jaren ’70 cultfilms ‘Malpertuis’ en ‘What have you done to Solange?’ In januari is er een Dario Argento retrospectief in De Melkweg, eindelijk de Maestro op het grote doek zien! :-)

  3. Ik heb ook o.a. een paar van je films gezien.
    Om precies te zijn:
    Amour, Tinker tailor soldier spy, Love is all you need, Tous Ensemble, De rouille et d’os, Monsieur Lazhar, Intouchables en The Iron Lady.
    Met het meeste van je commentaar kan ik het wel eens zijn.
    Jammer dat je in Duitsland niet meer film gaat kijken. Is er geen bioscoop in de buurt? Er zijn volgens mij fantastische Duitse filmmakers.
    Bovendien valt er veel te downloaden tegenwoordig

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>